• English
  • Lietuvių
1 2 3

 PARODA ,,VAKARŲ UKRAINOS PILYS IR RŪMAI“

Trakų istorijos muziejus 2016 m. gruodžio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lvovo istorijos muziejumi (Ukraina). Atidaryta paroda – graži partnerystės pradžia.

Šios parodos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su Vakarų Ukrainos kultūros paveldo objektais – pilimis ir dvarais, kurie yra bendros abiejų šalių istorijos liudininkai, dauguma statyti ir valdyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščių ir didikų.

Parodoje eksponuojami 45 grafikos kūriniai iš Lvovo istorijos muziejaus rinkinių. Didžioji darbų dalis – XIX a. litografijos, sukurtos Lvovo ir Varšuvos litografijos dirbtuvėse pagal žinomų dailininkų Napoleono Ordos, Antono Langės, Michalo Bogušo Stenčinskio piešinius.

Parodoje eksponuojami ir keturi lenkų dailininko Emanuelio Kronbacho XIX a. pirmosios pusės darbai, atlikti guašu. Įdomūs du akvarelės darbai: vienas nežinomo dailininko, o kitas – J. Kosciešos-Javorskio, tapytas XX a. pradžioje. Šiuose darbuose vaizduojamos Žovkvos pilies sienos ir vartai.

Dauguma kūrinių atlikta natūroje, todėl lankytojai gali grožėtis nuostabiais Ukrainos miestų ir gyvenviečių, įamžintų prieš šimtą metų vaizdais. Jau ir tuomet pilys buvo pusiau sugriautos, o iki šių dienų kai kurios jau ir neišliko.

Labai svarbu šiandien išsaugoti istorijos ir architektūros palikimą bei populiarinti kultūros paveldo paminklus, ieškoti galimybių išlikusių pilių ar rūmų konservavimui bei restauravimui. Simboliška, kad paroda atidaroma Medininkų pilyje (statytoje XIV a.), kuri buvo prikelta naujam gyvavimui 2012 metais.

Paroda veiks iki 2017 m. rugpjūčio mėn. 15 d.

     

                                                 

Medininkų pilis dirba

trečiadieniais-sekmadieniais

nuo 10 iki 18 val.

Gerbiami lankytojai!

Šių metų gegužės 1 d., pirmadienį muziejus nedirbs.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 29 dieną Medininkų pilies konferencijų salėje vyko Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuvos knygos istorija" II etapas. Jame dalyvavo regioninių mokyklų 5-8 klasių moksleiviai, geriausiai atlikę užduotis savo mokyklose. Olimpiados dalyviai atliko testą ir kūrybinę užduotį.  Jaunieji istorikai susipažino su Medininkų pilies muziejaus ekspozicija ir dalyvavo edukacijoje "Lankai ir jų panaudojimas".