2012 metai

2012 m. Rugsėjo mėn. 20 d. Medininkų pilies donžono ketvirtajame aukšte įvyko prezidento Algirdo Mykolo Brazausko Medžioklės trofėjų ir peilių rinkinio pristatymas ir ekspozicijos atidarymas.

2012 m. Rugsėjo mėn. 27 d. buvo iškilmingai atidaryta Medininkų pilis. Atidaryme dalyvavo svečiai iš LR Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, muziejų, VSAT Vilniaus rinktinės, Pasieniečių mokyklos atstovai. Susidomėjimo pilimi sulaukta ir iš Lietuvos kolekcininkų, restauratorių, istorikų, žurnalistų, menininkų ir kitų visuomenės veikėjų tarpo.

2012 m. Rugsėjo mėn. 29 d. įvyko dvi dienas trukęs LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis "Medininkų pilis XIV amžiuje". Pilies teritorijoje buvo įsikūręs viduramžių amatų miestelis, kur lankytojai galėjo susipažinti su senaisiais lietuvių amatais, juostų vijimu, pašaudyti iš lanko ir paragauti viduramžių patiekalų. Renginio atidarymą pradėjo ugnies apeiga, pilies teritorijoje buvo giedamos giesmės valdovui Gediminui, jas atliko grupė Kūlgrinda, buvo pristatoma XIV a. LDK ir Vakarų Europos ginkluotė, vyko pilies bokšto donžono šturmas ir komandinės karių kovos, medžiotojų penkiakovė, "plėšikų" futbolas. Karines istorines dainas atliko Vaiguva, Ugniavijas. Renginio vakarą vainikavo LDK ir Teutonų ordino Didžioji vakaro kova. Renginio metu Medininkų pilį aplankė keli tūkstančiai lankytojų.