2017 metai

Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuviškos knygos istorija"

II etapas Medininkų pilyje

Kovo 29 dieną Medininkų pilies konferencijų salėje vyko Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuvos knygos istorija" II etapas. Jame dalyvavo regioninių mokyklų 5-8 klasių moksleiviai, geriausiai atlikę užduotis savo mokyklose. Olimpiados dalyviai atliko testą ir kūrybinę užduotį.  Jaunieji istorikai susipažino su Medininkų pilies muziejaus ekspozicija ir dalyvavo edukacijoje "Lankai ir jų panaudojimas".

                                       

Medininkų pilies apgultis

    Kovo 25 dieną

Medininkų pilis sulaukė narsiųjų karžygių, žaviųjų damų, nagingų amatininkų, šokėjų, dainininkų ir visų visų, kas tik nori kovomis pasigrožėti, dainas padainuoti, su amatais susipažinti, visokių gėrybių įsigyti ir puikiai su visa šeima ir draugais laiką praleisti. Šių metų renginio tema - pasirengimas gynybai. Tai buvo puiki proga žiūrovams išbandyti jėgas senoviniuose jėgos ir vikrumo žaidimuose ir netgi išbandyti kai kurias rungtis su ginklais. 

                                                                                

Kovo 8 dieną Medininkų pilyje atidaryta fotografijų paroda "Lozoraičiai kelyje į laisvę", skirta Lietuvos diplomatui, Vilties prezidentui Stasiui Lozoraičiui paminėti.

Iš Užnemunės valstiečių kilusi Lozoraičių giminė paliko neišdildomą pėdsaką lietuvių tautos kelyje į laisvę. Pirmasis šios giminės atstovas teisininkas Motiejus Lozoraitis buvo pirmasis lietuvių advokatas, varpininkas, publicistas.

Stasys Lozoraitis vyresnysis buvo žymus XX a. Lietuvos valstybės veikėjas, dirbęs Lietuvos pasiuntinybėje Vokietijoje, laikinuoju reikalų patikėtiniu prie Šventojo Sosto. Okupacijos metais buvo Lietuvos diplomatijos vadovu.

Jo sūnaus Stasio Lozoraičio diplomatinė veikla prasidėjo 1944 m. tapus Lietuvos pasiuntinybės prie Šventojo Sosto nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro Stasio Girdvainio padėjėju ir truko beveik 50 metų. Aktyvi Stasio Lozoraičio jaunesniojo diplomatinė veikla ir ilgametė patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, rekomendacijos Lietuvos politikams tapo lemiamais Sovietų Sąjungos griuvimo ir Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo laikotarpiu.

1993 m. iškėlusi Stasio Lozoraičio kandidatūrą rinkimuose į Lietuvos Respublikos Prezidentus tauta suteikė jam simbolinį Vilties prezidento vardą.

Gruodžio 1 d. pilyje vyko menininkės Sofijos Kanaverskytės vėliavų parodos "Lietuvos valdovai" atidarymas. Paroda veiks iki 2017 m. sausio 31 dienos. 

http://medininkaipilis.lt/sites/default/files/field/image/lietuvos_valdovai_5.jpghttp://medininkaipilis.lt/sites/default/files/field/image/lietuvos_valdovai_6.jpg