Trečias aukštas

Sidabriniai papuošalai
XI-XIV a. didelę papuošalų grupę sudarė papuošalai, kurių meninę raišką lėmė techninis atlikimo būdas-vijimas, pynimas, tordiravimas. Tokių papuošalų ypač gausiai aptinkama iš XIII-XIV a. archeologinių paminklų. Šiai grupei priskiriamos vytinės antkaklės, antkaklės tordinuotu lankeliu, žiedai pinta priešakine dalimi, smeigtukai su įvijinėmis galvutėmis, pintos apyrankės, įvijiniai žiedai ir apyrankės.
Baltų kraštų regione retas radinys yra vytinė žirgo antkaklė, datuojama XIII-XIV a. Ji vyta iš 3 sidabro vielų, ornamentai iškalti, galuose galima įžvelgti augalinius motyvus, saulę. Antkaklė buvo skirta pasiturinčio kunigaikščio žirgui.
Kidušinės taurės
XIX a. kidušinės taurės - žydų auksakalių darbai. Ilgai žydai negalėjo laisvai užsiimti auksakalystės amatu, prekiauti savo dirbiniais, jie buvo persekiojamami konkurentų-Vilniaus auksakalių cecho. Jų cechai veikė didesnių žydų bendruomenių centruose prie kahalų. Žydų auksakalių cechas prie Vilniaus kahalo atsirado tik XVII a. Ir iki XVIII a. vid. žydai auksakaliai dirbo dažniausiai pagal tautiečių užsakymus. Meistrai gamino liturginius indus ar papuošalus turtingesniesiems.

Padėklas su monetomis
Istoristinio stiliaus padėklas vertingas numizmatiniu vertybių kiekiu. Dugne sumontuotų monetų nominalai yra nuo orto iki talerio. Monetos kaldintos XVI-XIX a. Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Turkijoje, Centrinėje Amerikos Respublikoje. Ankstyviausia moneta - Žygimanto Augusto 1565-1569 m. kalimo keturgrašis (ketvirtokas). Viršuje padėklo pavaizduotas Lenkijos erelis su ažūrine paskutinio ATR karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio SAR monograma.

Taurė
Neoklasicistinio stiliaus sidabrinė taurė su dviem rankenomis ir dangčiu buvo padovanota prezidentui Antanui Smetonai 1934 m. Rugsėjo 9 d., jo 60-mečio proga, nuo Diplomatinio ir konsulinio korpuso. Ji pagaminta Berlyne, meistras G. Frydlanderis.
Taurė-dovana. Vokietija, Berlynas. 1934 m. Meistras G. Frydlanderis.
Iš viso trečiajame aukšte yra dvi didelės ir aštuonios mažesnės vitrinos su įvairiausiais sidabriniais dirbiniais, senovinė skrynia su keliais užraktais, taupyklė.